Bestyrelsen for Utamaduni Kulturforening

Bestyrelsen som den ser ud efter generalforsamlingen 19. marts 2022:

(2022-2024) Kasserer (regnskab@utamaduni.dk): Ida Hanni brandt (idahanni@utamaduni.dk)
(2022-2024) Næstformand: Mads Bischoff (mads@utamaduni.dk)
(2022-2024) Medlem: Jacob Winther (jacob@utamaduni.dk)
(2022-2024) Medlem: Maria Shabani Jørgensen (maria@utamaduni.dk)
(2021-2023) Forkvinde: Anne Katrine Lykke Bie (Tinne) (tinne@utamaduni.dk)
(2021-2023) Medlem: Signe Frøkiær (signe@utamaduni.dk)
(2021-2023) Medlem: Jeanette Masasila (jeanette@utamaduni.dk)

Som suppleanter blev valgt (for 1 år):
(2022-2023) Frederik Sandfeld (frederik@utamaduni.dk)
(2022-2023) Henrik Krog Gejl Lassen (henrik@utamaduni.dk)
(2022-2023) Jens Idoke Thorsen (idoke@utamaduni.dk)
(2022-2023) Le Bjerregaard (le@utamaduni.dk)

Hvis du ønsker at skrive en email til hele bestyrelsen, kan du skrive til: bestyrelsen@utamaduni.dk
(Modtages af alle medlemmer og suppleanter)

Hvis du blot vil kontakte Utamaduni, med almindelige spørgsmål etc, kan du skrive til: info@utamaduni.dk
(Modtages af Info-folket + formand og næstformand)

Link til foreningens vedtægter

Comments are closed.