Bestyrelsen for Utamaduni Kulturforening

Bestyrelsen som den ser ud efter generalforsamlingen 20. marts 2021:

(2021-2023) Forkvinde: Anne Katrine Lykke Bie (Tinne) (tinne@utamaduni.dk)
(2021-2023) Medlem: Signe Frøkiær (signe@utamaduni.dk)
(2021-2023) Medlem: Jeanette Masasila (jeanette@utamaduni.dk)
(2020-2022) Kasserer (regnskab@utamaduni.dk): Ida Hanni brandt (idahanni@utamaduni.dk)

(2020-2022) Næstformand: Mads Bischoff (mads@utamaduni.dk)
(2020-2022) Medlem: Anne Birgitte Nielsen (ab@utamaduni.dk)
(2020-2022) Medlem: Maria Shabani Jørgensen (maria@utamaduni.dk)

Som suppleanter blev valgt (for 1 år):
(2021-2022) Louise Kaas Hvalsøe (lou@utamaduni.dk)
(2021-2022) Johanne Shoma (shoma@utamaduni.dk)
(2021-2022) Jens Idoke Thorsen (idoke@utamaduni.dk)

Hvis du ønsker at skrive en email til hele bestyrelsen, kan du skrive til: bestyrelsen@utamaduni.dk
(Modtages af medlemmer+suppleanter+observatører i bestyrelsen)

Hvis du blot vil kontakte Utamaduni, med almindelige spørgsmål etc, kan du skrive til: info@utamaduni.dk
(Modtages af Info-folket + formand og næstformand)

Link til foreningens vedtægter

Comments are closed.